0 607 337 837   /   napisz do nas

TEMPLUM - TERRA ARS

TEMPLUM powstało aby dać Łodzi i łódzkiej kulturze i sztuce wyjątkowe miejsce. Zapraszamy Artystów do tej Świątyni Sztuk Wszelakich, aby w jej murach otworzyli pokłady swoich marzeń i wyobraźni. Jesteśmy dla Was. Będziemy organizować, pomagać i dobrze bawić się z Wami. Spróbujemy połączyć Waszą twórczą pracę z oczekiwaniami ludzi stęsknionych piękna, kultury i sztuki. Będziemy zabiegać o wyjątkowych mecenasów i sponsorów, dla których artystyczna twórczość jest cenna. Poszukamy akceptacji i poparcia u tych osób, dla których kultura i sztuka jest ponadczasową wartością. Zapraszamy do nas, do TEMPLUM, to Wasza TERRA ARS zgodnie z Ideą "Vita brevis Ars longa"


Najbliższe wydarzenie

19 października 2021, godz. 18:00

Wernisaż Leokadii Bartoszko
"ZNACZENIE" - malarstwo

Leokadia Bartoszko
Profesor akademicki, artysta plastyk i fotografik. Wieloletni pracownik dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Poza pracą dydaktyczną czynnie uczestniczy w życiu artystycznym.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików.

Dyplom z wyróżnieniem w 1967 roku w PWSSP w Łodzi (obecnie ASP).
Przewód doktorski w ...
więcej


W przygotowaniu


To już było

26 września 2021

Spotkanie Artystów sceny i obiektywu

Delfina Ambroziak
Wybitna artystka światowego formatu, obdarzona pięknym liryko-koloraturowym sopranem i wirtuozowską techniką. Profesor sztuk muzycznych Jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek XX wieku, której ogromny repertuar obejmuje utwory od Claudia Monteverdiego do Krzysztofa Pendereckiego. Solistka wielu scen operowych i estradowych świata, wieloletnia primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi.
Delfina Ambroziak współpracowała z Akademią Muzyczną w Łodzi prowadząc klasę śpiewu solowego. Jej ogromne zaangażowanie oraz wszechstronne doświadczenie artystyczne stały się gwarancją sukcesów pedagogicznych i przynosiły spektakularne efekty. Dyplomantki Maestry to między innymi Janette Bożałek, Ewa Maciejewska, Anna Cymmerman, Małgorzata Kulińska, Patrycja Poluchowicz, Joanna Moskowicz, Aleksandra Okrasa i wiele innych doskonałych śpiewaczek.

Tadeusz Kopacki
Jeden z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych śpiewaków operowych, primo uomo Teatru Wielkiego w Łodzi. Niezwykła muzykalność, świetna aparycja, nienaganna dykcja i głos obejmujący pełną skalę tenorową, to jego cechy charakterystyczne.
W swoim dorobku artystycznym posiada 38 pierwszoplanowych partii operowych i ponad 20 partii solistycznych z repertuaru kantatowo-oratoryjnego. Występował gościnnie na wszystkich scenach operowych w kraju oraz wielu krajach Europy.
Tadeusz Kopacki profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, był pedagogiem śpiewu solowego, prodziekanem i dziekanem tej Uczelni.

Jerzy Neugebauer
Artysta fotograf, wybitny portrecista i fotograf teatralny.
Po ukończeniu studiów podjął pracę w Filmie Polskim w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej w Łodzi. Szczególne miejsce w twórczości Jerzego Neugebauera zajmuje fotografia teatralna. Współpracował z łódzkimi teatrami, dokumentując spektakle w Wielkim, Nowym, Jaracza i Powszechnym.
Był uczestnikiem wielu krajowych i międzynarodowych wystaw fotograficznych.
Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP. W 1956 roku został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii....
więcej

21 września 2021 godz. 18:00

Wernisaż Piotra Franciszka Barszczowskiego

Neowitraż  - Ostatnia Wieczerza XXI
Wydarzenie organizowane przez Fundację ARS HUMANUM
Partnerzy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Radio Łódź

dr sztuki Piotr Franciszek Barszczowski ( Adam Perun)


artysta, plastyk i fotografik, projektant komunikacji wizualnej, teolog i pedagog. Urodził się w 1972r w Tarnowie.
Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademi Sztuk Pięknych im. Jana Matejki oraz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II.
Specjalizował się w dziedzinie komunikacji wizualnej oraz w dziedzinie historii sztuki sakralnej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą "NEOWITRAŻU" charakterystycznego fotokolażu komponowanego fragmentami makro i mikrofotografii. W 1995 roku założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię "Symbol". Wykładowca Wydziału Sztuki PWSZ w Tarnowie.
Od roku 2018 pełni funkcję prezesa Fundacji Artystycznej PEGAZ.

Neowitraż pt. "Ostatnia Wieczerza XXI" został zakwalifikowany do XIII Biennale Sztuki we Florencji, które odbędzie się w październiku 2021 r.

19 czerwca 2021

Charter Lions Club Łódź-Ladies

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions  /The International Association of Lions Clubs/, to największa organizacja humanitarna na świecie i jedyna afiliowana przy ONZ. Stowarzyszenie działa w 210 krajach i skupia 1 mln 400 tys członków, których połączyła chęć działania na rzecz innych. Lions Club Łódź-Ladies powołany został przez kobiety, z myślą o kobietach które wykorzystując własne umiejętności, wiedzę i możliwości chcą zmieniać świat na lepszy.

Założycielki Lions Club Łódź – Ladies

  • Andrzejak Oliwia – lekarz, w trakcie spec. patomorfolog, medycyna estetyczna,
  • Bednarska Maria – przedsiębiorca, pedagog-szkoleniowiec
  • Bień Alicja –  prawnik - adwokat, Konsul Honorowy Francji w Łodzi
  • Cieślak Teresa - ekonomista, przedsiębiorca,
  • Debich Dorota – bankowiec, agent inwestycyjny,
  • Grotowska-Leder Jolanta – profesor nauk społ., pracownik naukowo-dydaktyczny,
  • Kozieradzka-Kurpeta Ewa – fashion designer
  • Króliszyn Katarzyna – przedsiębiorca,
  • Niedzielska Joanna – ekonomista, przedsiębiorca,
  • Pięta-Leśniak Monika – ekonomista, Dyrektor Wykonawcza w Polskim Związku Piłkarzy
  • Połońska Izabela – dr sztuk muzycznych, wokalistka
  • Sewerynek Ewa – profesor nauk med., lekarz – spec. chorób wew., endokrynolog
  • Siejko Joanna – ekonomista, bankowiec,
  • Szaflik Iwona – lekarz, pediatra, zakaźnik
  • Szałapska Małgorzata – lekarz, pediatra, diabetolog 
  • Szynkowska-Jóźwik Małgorzata – profesor nauk chem,. pracownik badawczo-dydakt. PŁ
  • Tylkowska Danuta – nauczycielka-anglistka, metodyk
  • Tymińska Maria – ekonomista, wykładowca, fotograf
  • Ungert Anna - przedsiębiorca
  • Urbaniak Bogusława – profesor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy
  • Woźniak Lucyna – profesor nauk med., pracownik naukowy, Prorektor UM w Łodzi
  • Zakrzewska-Bielawska Agnieszka – profesor nauk ekonom., pracownik bad.-dydakt. PŁ
  • Zdrzynicka Marta – Dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji w ŁSSE

Siedziba Lions Club Łódź-Ladies  mieści się w Sali koncertowo-konferencyjnej TEMPLUM.

13 czerwca 2021 godz. 18.00

Koncert urodzinowy Symchy Kellera

W ramach promowania wielokulturowości Łodzi, koncert został zorganizowany przez Fundację Ars-Humanum, pod patronatem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

SYMCHA KRZYSZTOF KELLER
polski chazan i działacz społeczności żydowskiej. Naukę prowadzenia modlitw pobierał początkowo u głównego kantora łódzkiej synagogi Izaaka Froimowskiego. W latach 1988–1992 studiował w szkołach religijnych w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Asystował żonie Małgorzacie, akompaniującej na fortepianie podczas tras koncertowych rabinowi Shlomo Carlebachowi w Polsce i Nowym Jorku.  
Symcha Keller w prowadzeniu modlitw opiera się na tradycyjnej, mistycznej oprawie muzycznej. Duży nacisk kładzie na muzykę chasydzką, anonimowych kompozytorów z małych miasteczek, które były centrami chasydyzmu w XVIII i XIX wieku. Rzadko koncertuje publicznie, z wyjątkiem uroczystości o charakterze religijnym. Prowadził modlitwy m.in. w czasie pielgrzymek papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski, w czasie obchodów 60. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i 60. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Nagrał trzy płyty głównie z muzyką chasydzką i synagogalną: "Chidusz", „Szabat” "Bramy".    ...
więcej

13 czerwca 2021 godz. 18.00

Wernisaż i spotkanie z Autorem wystawy fotografii "Żeby nie przeminęło z wiatrem! Chwile zatrzymane obiektywem Jerzego Neugebauera."

JERZY NEUGEBAUER
polski artysta fotograf, wybitny portrecista i fotograf teatralny. Związany z łódzkim środowiskiem fotograficznym - mieszka i tworzy w Łodzi. Uhonorowany tytułem Artiste FIAP (Fédération Internationale de I'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej jest jedyną organizacją fotograficzną uznawaną i reprezentowaną przez UNESCO) i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2019). Członek rzeczywisty Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii (Royal Photographic Society).

Szczególne miejsce w twórczości Jerzego Neugebauera zajmuje fotografia teatralna (dokumentacja spektakli teatralnych, portrety aktorów, fotografia za kulisami). Od 1956 roku był stałym współpracownikiem - fotografem - łódzkich teatrów - Teatru Nowego, Teatru im. Stefana Jaracza, Teatru Powszechnego, Teatru Wielkiego. W samym tylko Nowym wykonał zdjęcia do ponad 50 premier. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych: krajowych i międzynarodowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP. Zdobył wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych....
więcej

3 czerwca 2021 r. godz. 20.00

Koncert online z Sali koncertowo-konferencyjnej TEMPLUM "Bajkowo Nastrojeni - najpiękniejsze melodie Disneya"

"Nastrojeni" zagrają dla Was melodie z "Króla Lwa", "Pocahontas", "Krainy Lodu" i nie tylko.
W składzie Zespołu:
 • Magda Troszczyńska - skrzypce
 • Patrycja Łuczak - altówka
 • Miłosz Mirowski - wiolonczela
 • Justyna Góralczyk - obój
 • Jakub Czech - fortepian
 • Adam Kimaczyński - perkusja
Kierownik muzyczny - Jakub Czech
Kierownik produkcji - Magda Troszczyńska
Nagłośnienie, transmisja - Mikołaj Troszczyński • DOT Records
Oświetlenie, sprzęt, operator - Damian Popławski • Sparkle Events
Przestrzeń - TEMPLUM Łódź
Partner - MOKSiR Jastarnia

https://youtu.be/scvFrEAuE0k

28 maja 2021 r. godz.18.00

Akademia Muzyczna w Templum

Program koncertu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi
Ludwig van Beethoven – Trio for clarinets cz.IV Finale Jiri Pauer – Divertimento na trzy klarnety Henryk Jabłoński – Trzy miniatury na trzy klarnety
Mezzo TrioDiana Śliwińska - klarnet Wiktoria Jancz   - klarnet Mateusz Żak       - klarnet 
Friedrich Kuhlau – Trio h-moll op.90 cz. I Allegro non tanto
Trio fletowe:Aleksandra Gaik - fletZofia Dutkiewicz - fletWeronika Olender - flet
Einojuhani Rautavaara – Serenades of the Unicorn
I. A Nervous Promenade and Dance (with his own reflection)
II. Serenading a Pair of Giggly Nymphs (Drunk of night)
III. Serenading the Beauty Unobtainable (Too far in time)
IV. Having a Grand Time (With some Scythian Centaurs)

Kalina Polańska - gitara
Szymon Laks:  Kwintet fortepianowy ( na tematy polskich motywów ludowych) 
Gabriel Madej          - fortepianJulia Kafar                 - I skrzypce Weronika Robak     - II skrzypceJulia Heinzel             - altówkaMateusz Kabziński - wiolonczela      
https://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2021/155955-akademia-muzyczna-w-templum...
więcej

Piszą o nas!

Zapraszamy na strony Magazynu "jazz forum" Nr 3/2021 str.8

07 marca 2021

Z okazji Dnia Kobiet "Męskie Rozmowy" w wykonaniu grupy "Panowie Artyści"

"Panowie Artyści" to trio muzyczne, które gra, śpiewa i chętnie rozmawia z publicznością o tym co nas dotyczy, otacza i dotyka. „Męskie Rozmowy” to koncert dla wrażliwych mężczyzn i kobiet o mocnych nerwach, które będą miały okazję poznać męski punkt widzenia w piosenkach: „O Domu, „O Zakochaniu”, „O Kobietach, „O Mężczyznach”, „O Miłości”, „O Dzieciach”, „O Sumieniu”, „O Małżeństwie”, „O Czasie” i „O Podróży”. W 10 piosenkach „Panowie Artyści” opowiedzą o męskim losie, który czasami wymaga uwagi i zrozumienia. No bo kto się za nami wstawi jak nie my sami.

Jak mówią słowa piosenki „ O Mężczynach” – „pojąć jak działa mężczyzna, to wbrew pozorom łatwizna i nie potrzebne tu długie gadanie: spokój, wygoda, przetrwanie”.

Panowie Artyści to:
Piotr Rogósz - autor, gitara, śpiew i wprowadzanie publiczności w zakłopotaniePaweł Stępnik - kierownik muzyczny, gitara, nieskoordynowane męskie zaśpiewy, monologi wymuszające uwagęMichał Mroziński - akordeon, produkcja dźwięków nieoczywistych, podśpiewywacz, ofiara uprzejmych żartów kolegów z zespołu...
więcej

14 lutego 2021

Wieczór Walentynkowy w TEMPLUM z Grupą "Panowie Artyści" Piotr Rogósz, Paweł Stępnik i Michał Mroziński

Koncert pełen dowcipu, dobrej muzyki i ciepłej, pozytywnej atmosfery.
więcej

12 grudnia 2020 r.

Wydanie albumu ŁÓDŹ KOCHA JAZZ

W dnia 12 grudnia ukazał się wydany przez Impresariat TERRA ARS album fotograficzny ŁÓDŹ KOCHA JAZZ.
Album zawiera retrospektywne spojrzenie na pierwsze odsłony jazzu w Polsce, a następnie przekrojowe fotografie z koncertów polskich i zagranicznych gwiazd na łódzkich i warszawskich scenach jazzowych.
Fotografie Marii Tymińskiej uzupełniają sentencje zaczerpnięte z Muzeum Jazzu oraz Jazz Forum.

6-12 grudnia 2020 r.
Wystawa GWIAZDY JAZZU

06 grudnia 2020 r zaprezentowana została niecodzienna wystawa fotografii zatytułowana GWIAZDY JAZZU W OBIEKTYWIE MARII TYMIŃSKIEJ.

Na ścianach galerii znalazły się twarze i sylwetki polskich i zagranicznych gwiazd instrumentalistów oraz wokalistów goszczących na jazzowych scenach Łodzi i Warszawy.

Maria Tymińska uchwyciła je w swoich czarno-białych ...
więcej

5 grudnia 2020 r.
XIII Gala Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" wyróżniło niezawodnych i najaktywniejszych wolontariuszy 2020 roku. Dla nagrodzonych wystąpili artyści: Tatiasza Mietanow, dj Sewio i Samohin Band. Galę poprowadził Maciej Trojanowski.

To wyjątkowe wydarzenie transmitowane było online w mediach społecznościowych.
więcej
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas