0 607 337 837   /   napisz do nas

TEMPLUM - TERRA ARS

TEMPLUM powstało aby dać Łodzi i łódzkiej kulturze i sztuce wyjątkowe miejsce. Zapraszamy Artystów do tej Świątyni Sztuk Wszelakich, aby w jej murach otworzyli pokłady swoich marzeń i wyobraźni. Jesteśmy dla Was. Będziemy organizować, pomagać i dobrze bawić się z Wami. Spróbujemy połączyć Waszą twórczą pracę z oczekiwaniami ludzi stęsknionych piękna, kultury i sztuki. Będziemy zabiegać o wyjątkowych mecenasów i sponsorów, dla których artystyczna twórczość jest cenna. Poszukamy akceptacji i poparcia u tych osób, dla których kultura i sztuka jest ponadczasową wartością. Zapraszamy do nas, do TEMPLUM, to Wasza TERRA ARS zgodnie z Ideą "Vita brevis Ars longa"W przygotowaniu

22 - 26 kwietnia 2024

Seminarium doszkalające dla nauczycieli oraz koncert

MUSICA EXPERT
  • dla klarnecistów i saksofonistów 22.04.2024
  • dla flecistów 23.04.2024
  • dla pianistów 24.04.2024
Podczas warsztatów, zawsze w godzinach 15.00 - 15.45 odbywać się będą koncerty otwarte i bezpłatne dla wszystkich, którzy lubią słuchać muzyki klasycznej.

W dniach 25-26.04.2024 w TEMPLUM odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej dla dzieci i młodzieży ESSA.
W tych dniach będą przesłuchiwani uczestnicy. Konkurs ma formę otwartą i wszyscy będą mogli wejsć i oglądać zmagania młodych adeptów sztuki.

26 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się wieczorny koncert kameralny. Wstęp wolny.


To już było

27 stycznia 2023

Koncert Noworoczny Grupa Artystyczna "NASTROJENI"

Koncert Noworoczny
Grupa Artystyczna
"NASTROJENI"
27 stycznia 2023
godz.19:00

Ekskluzywny, noworoczny koncert zespołu Nastrojeni przeniesie w świat niepowtarzalnych aranżacji muzyki rozrywkowej.

W programie: przeboje rockowe, popowe oraz filmowe. Zespół szykuje na tę okazję premierowe utwory, które znalazły się na ...
więcej

21 października 2022r

Koncert Zespołu "Nastrojeni"

Koncert Zespołu "Nastrojeni" z okazji czwartej rocznicy działalności Salonu Artystycznego TEMPLUM.W programie muzyka filmowa i baśniowa.
więcej

Kwiecień 2022 - Czerwiec 2022

Akcja pomocy dla ukraińskich rodzin

Udostępnienie sali TEMPLUM na Akcję pomocy dla ukraińskich rodzin uciekających przed wojną organizowaną przez LIONS CLUB Łódź-Ladies

30 marca 2022 godzina 18:00

Pieśni Schumanna

Cykl pieśni "Miłość i życie kobiety" Roberta Schumanna do słów Adalberta Chamisso w polskim przekładzie Andrzeja Dołęgowskiego wykona mezzosopranistka Magdalena Cieślak. Towarzyszył jej będzie przy fortepianie Jan Przepałkowski.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
więcej

30 marca 2022 godzina 18:00

Koncert

Trio fortepianowe jest zespołem kameralnym złożonym ze studentów drugiego roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie kameralistyki dr. hab. Witolda Holtza, prof. AM. Zespół tworzą
Marta Dettlaff (skrzypce), Jan Łomozik (wiolonczela) Maciej Łobos (fortepian).i ...
więcej

13 stycznia 2022 godz. 18:00

Koncert Kolęd - Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod dyrekcją Anny Domańskiej

Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich. Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest ceniona i znana w środowisku dyrygentka, profesor sztuki Anna Domańska, kierownik Zakładu Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prezesem chóru jest mgr Katarzyna Starosta, asystentem dyrygenta jest mgr Justyna Przytulska, a asystentem akompaniatorem mgr Jakub Czech. Repertuar chóru jest zróżnicowany – od polskiej muzyki ludowej, gospel, sakralnej po – wreszcie – muzykę rozrywkową.

Członkami zespołu są studenci Uniwersytetu Medycznego oraz jego absolwenci – pracujący już zawodowo jako lekarze, farmaceuci czy ratownicy medyczni. Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uświetnia wszelkie uroczystości związane z Uczelnią – ceremonie wręczania dyplomów Absolwentom, konferencje naukowe, a także uroczystości wręczania Doktoratów Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prowadzi szeroką działalność koncertową zarówno w Łodzi jak i w całej Polsce....
więcej

02 grudnia 2021 godz. 18:00

„Koncert in C”

Trudno w muzyce o dwie równie wymowne, symboliczne i jednocześnie całkowicie przeciwstawne tonacje niż c - moll i C - dur. Tragizm, dramatyzm versus podniosłość, uroczystość czysta radość. „Koncert in C” to projekt osnuty na tym właśnie kontraście, prezentujący rozpiętość emocjonalną muzyki na przykładzie wybitnych kompozycji kameralnych: Tria smyczkowego c - moll, op. 9 nr. 3 Ludwiga van Beethoven oraz Kwintetu smyczkowego C - dur, D. 956 Franciszka Schuberta.

Kompozycje w czasie dzieli zaledwie 30 lat, jednak prezentują dwa różne światy dźwiękowe. Dzieło Beethovena, które powstało w początkowym okresie twórczości wielkiego kompozytora zwiastuje rozkwit muzyki romantycznej, podczas gdy utwór Schuberta jest już romantycznym spełnieniem i zarazem ostatnią kompozycją kameralną wiedeńskiego geniusza. Oba dzieła zabierają słuchacza w niezwykle emocjonalną podróż, każde na swój sposób prowadząc przez burzę, patos, czułość i radość. Należą do najwybitniejszych pozycji w literaturze i pomimo wysokich wymagać jakie stawiają przed wykonawcami regularnie pojawiają się w programach koncertowych.

Wykonawcy koncertu to grupa znakomitych kameralistów z powodzeniem wystepujących na estradach w Polsce i poza granicami. Zasadnicza podstawa zespołu to trio smyczkowe: Magdalena Kling- Fender, Elżbieta Mrożek - Loska oraz Robert Fender. Muzycy wspólnie koncertują i nagrywają a efektem ich fonograficznych osiągnięć jest choćby nagroda przyznana płycie „Johann Sebastian Bach - Goldberg Variations” wydanej nakładem firmy „DUX”. Artyści otrzymali za nią Srebrny Medal w konkursie płytowym Global Music Awards w USA w roku 2019.

Do najnowszego wspólnego przedsięwzięcia zaprosili dwoje zdolnych muzyków młodego pokolenia, którzy pomimo swojego wieku legitymują się już wieloma znaczącymi osiągnięciami: Julię Loska, oraz Annę Fender. Wspólnie tworzą dość rzadko spotykaną formację jaką jest kwintet smyczkowy, z którym debiutować będą właśnie w Templum w Łodzi. ...
więcej

25 listopada 2021 godz. 18:00

Wieczór poetycko-muzyczny pt. "W okładkach czasu"

Promocja tomiku poezji „ W okładkach czasu”
Poeta: Mieczysław Zyner
Fotografik: Jerzy Maciej Koba

Recytacja wierszy:
Monika Kamieńska – menadżerka i animatorka kultury,
Włodzimierz Twardowski – aktor Baśniowej Kawiarenki.

Część muzyczna:
Natalia Gładkowska – flet
Natalia Kropidłowska – wiolonczela
Karolina Jedynak – fortepian ...
więcej

21 listopada 2021 godz. 17:00

„Daemon z Nowogrodzkiej” Wojciecha Majtuszki

„Daemon z Nowogrodzkiej” szuka swojej publiczności. Wie gdzie ona jest, ale na razie nie wie z której sceny będzie mógł do niej przemówić. Czytanie performatywne (czyli coś więcej niż to, co dawniej nazywano czytaniem z podziałem na role), które odbędzie się w TEMPLUM jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z adresatem, o którym autor mówi po prostu - Naród.

„Daemon z Nowogrodzkiej” to współczesna komedia, której tytuł nikogo nie pozostawia obojętnym – jedni od razu są „za”, inni od razu „przeciw”, albowiem wszyscy są pewni, że wiedzą o czym (o kim) to jest, a autor tego nie potwierdza, ani temu nie zaprzecza.

„Daemon z Nowogrodzkiej” przedstawia obraz współczesności, w jakiej żyjemy z perspektywy, która budzi śmiech, o jakim powiada się - gogolowski. Autor jest pewien, że polska publiczność, że polska polityka, że Polska potrzebuje spojrzenia na samą siebie z ironicznym dystansem, który ten śmiech wywołuje. Autor ma ponadto nadzieję, że śmiech ten wywoła uczucie ulgi, którą czasem określa się mianem katharsis....
więcej

7 listopada 2021., godzina 17:00

Koncert pt."Zatrzymany Czas" poświęcony pamięci tym, którzy już odeszli, ale pozostawili po sobie niezapomnianą twórczość.

W programie:

1. PiątKa z Ulicy Wspomnień - autorska kompozycja pianistki Alexandry Kędry - z utworów; Wojciecha Kilara, Lucjana Kaszyckiego, Waldemara Kazaneckiego, Andrzeja Kurylewicza i Krzysztofa Komedy.

2. Zatrzymany czas - muzyka Krzysztofa Komedy, Wojciecha Karolaka i Andrzeja Kurylewicza -w autorskim wykonaniu jazzmana pianisty i hammondzisty Pawła Serafińskiego.

3. Czy pamiętasz? - wokaliza i śpiew w wykonaniu Pauliny Glinka - sopran dramatyczny, przy akompaniamencie Jakuba Czecha - utwory Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Lucjana Kaszyckiego, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza i... Franka Sinatry....
więcej

19 października 2021, godz. 18:00

Wernisaż Leokadii Bartoszko
"ZNACZENIE" - malarstwo

Leokadia Bartoszko
Profesor akademicki, artysta plastyk i fotografik. Wieloletni pracownik dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Poza pracą dydaktyczną czynnie uczestniczy w życiu artystycznym.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików.

Dyplom z wyróżnieniem w 1967 roku w PWSSP w Łodzi (obecnie ASP).
Przewód doktorski w 1991 roku w Krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki.
Habilitacja w roku 2000 w ASP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

1983 Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki , 1987 Stypendium prezydenta miasta Łodzi , 1999 Nagroda uznaniowa "Kobieta Roku 1999" przyznana przez American Biographical Institute, 1970, 1971, 1973, 2002 nagrody w konkursach malarskich i fotograficznych 2014 Brązowy Medal (Brown medal) „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (Deserved culture Gloria Artis)
Autorka ponad trzydziestu wystaw indywidualnych, m.in. w ART Institute of Philadelphia w USA, Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Galerii 102 w Warszawie oraz w galeriach sztuki w Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Częstochowie, Sieradzu, Lesznie, Zielonej Górze, Zawierciu, Słupsku, Kaliszu.
Brała udział w licznych ekspozycjach zbiorowych na terenie kraju i zagranicą (Belgia, Niemcy, Włochy, Litwa, Kuba, Meksyk, Czechy, Węgry, Słowacja, Rosja, Bułgaria, Syria)....
więcej

26 września 2021

Spotkanie Artystów sceny i obiektywu

Delfina Ambroziak
Wybitna artystka światowego formatu, obdarzona pięknym liryko-koloraturowym sopranem i wirtuozowską techniką. Profesor sztuk muzycznych Jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek XX wieku, której ogromny repertuar obejmuje utwory od Claudia Monteverdiego do Krzysztofa Pendereckiego. Solistka wielu scen operowych i estradowych świata, wieloletnia primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi.
Delfina Ambroziak współpracowała z Akademią Muzyczną w Łodzi prowadząc klasę śpiewu solowego. Jej ogromne zaangażowanie oraz wszechstronne doświadczenie artystyczne stały się gwarancją sukcesów pedagogicznych i przynosiły spektakularne efekty. Dyplomantki Maestry to między innymi Janette Bożałek, Ewa Maciejewska, Anna Cymmerman, Małgorzata Kulińska, Patrycja Poluchowicz, Joanna Moskowicz, Aleksandra Okrasa i wiele innych doskonałych śpiewaczek.

Tadeusz Kopacki
Jeden z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych śpiewaków operowych, primo uomo Teatru Wielkiego w Łodzi. Niezwykła muzykalność, świetna aparycja, nienaganna dykcja i głos obejmujący pełną skalę tenorową, to jego cechy charakterystyczne.
W swoim dorobku artystycznym posiada 38 pierwszoplanowych partii operowych i ponad 20 partii solistycznych z repertuaru kantatowo-oratoryjnego. Występował gościnnie na wszystkich scenach operowych w kraju oraz wielu krajach Europy.
Tadeusz Kopacki profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, był pedagogiem śpiewu solowego, prodziekanem i dziekanem tej Uczelni.

Jerzy Neugebauer
Artysta fotograf, wybitny portrecista i fotograf teatralny.
Po ukończeniu studiów podjął pracę w Filmie Polskim w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej w Łodzi. Szczególne miejsce w twórczości Jerzego Neugebauera zajmuje fotografia teatralna. Współpracował z łódzkimi teatrami, dokumentując spektakle w Wielkim, Nowym, Jaracza i Powszechnym.
Był uczestnikiem wielu krajowych i międzynarodowych wystaw fotograficznych.
Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP. W 1956 roku został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii....
więcej

21 września 2021 godz. 18:00

Wernisaż Piotra Franciszka Barszczowskiego

Neowitraż  - Ostatnia Wieczerza XXIWydarzenie organizowane przez Fundację ARS HUMANUMPartnerzy Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Radio Łódź
dr sztuki Piotr Franciszek Barszczowski ( Adam Perun)

artysta, plastyk i fotografik, projektant komunikacji wizualnej, teolog i pedagog. Urodził się w 1972r w Tarnowie.Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademi Sztuk Pięknych im. Jana Matejki oraz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II.Specjalizował się w dziedzinie komunikacji wizualnej oraz w dziedzinie historii sztuki sakralnej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest twórcą "NEOWITRAŻU" charakterystycznego fotokolażu komponowanego fragmentami makro i mikrofotografii. W 1995 roku założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię "Symbol". Wykładowca Wydziału Sztuki PWSZ w Tarnowie.Od roku 2018 pełni funkcję prezesa Fundacji Artystycznej PEGAZ.
Neowitraż pt. "Ostatnia Wieczerza XXI" został zakwalifikowany do XIII Biennale Sztuki we Florencji, które odbędzie się w październiku 2021 r....
więcej

19 czerwca 2021

Charter Lions Club Łódź-Ladies

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions  /The International Association of Lions Clubs/, to największa organizacja humanitarna na świecie i jedyna afiliowana przy ONZ. Stowarzyszenie działa w 210 krajach i skupia 1 mln 400 tys członków, których połączyła chęć działania na rzecz innych. Lions Club Łódź-Ladies powołany został przez kobiety, z myślą o kobietach które wykorzystując własne umiejętności, wiedzę i możliwości chcą zmieniać świat na lepszy....
więcej
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas