0 607 337 837   /   napisz do nas

IMPRESARIAT TERRA ARS

TEMPLUM powstało aby dać Łodzi i łódzkiej kulturze i sztuce wyjątkowe miejsce. Zapraszamy Artystów do tej Świątyni Sztuk Wszelakich, aby w jej murach otworzyli pokłady swoich marzeń i wyobraźni. Jesteśmy dla Was. Będziemy organizować, pomagać i dobrze bawić się z Wami. Spróbujemy połączyć Waszą twórczą pracę z oczekiwaniami ludzi stęsknionych piękna, kultury i sztuki. Będziemy zabiegać o wyjątkowych mecenasów i sponsorów, dla których artystyczna twórczość jest cenna. Poszukamy akceptacji i poparcia u tych osób, dla których kultura i sztuka jest ponadczasową wartością. Zapraszamy do nas, do TEMPLUM, to Wasza TERRA ARS zgodnie z Ideą "Vita brevis Ars longa"


Piszą o nas!

Zapraszamy na strony Magazynu "jazz forum" Nr 3/2021 str.8

Najbliższe wydarzenie

21 marca 2021 godz. 17.00

Amant na czerwonym dywanie
Autorski spektakl Wojciecha Oleksiewicza

 Przedstawienie odwołane -  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19.03.2021 o zakazie organizacji wydarzeń artystycznych z udziałem publiczności z powodu pandemii.

Wojciech Oleksiewicz - aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
Poeta, autor kabaretowych tekstów i piosenek, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych, improwizator.

Premiera spektaklu odbyła się 12 kwietnia 2019 r; Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
Cztery opowiadania.
Cztery niezależne historie.
Cztery pary i ich cztery problemy.
A więc jest tam związek zdominowany przez zaborczą teściową, mąż odnajdujący alter ego, nieuświadomiona młoda dziewczyna i w końcu, ta Ona tęskniąca za macierzyństwem.
Świadkiem ich zmagań z życiem jest autor, który nie tylko prowadzi narrację, ale też wciela się w postaci tych opowieści.
Wszystko to przeplatane jest piosenkami również autorstwa Wojtka Oleksiewicza.

Wojtek Oleksiewicz o swoim spektaklu:

W swoim autorskim spektaklu, przekażę Państwu w satyrycznej oprawie, jak ważnym i skomp¬likowanym procesem w życiu jest łączenie się w pary.
Opowieść ta jest tak skonstruowana, że można się i pośmiać i powzruszać .

Zapraszam serdecznie, a za rekomendację niech mi posłużą te trzy zdania skreślone ręką dyrektora Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi:

“Szanowni Widzowie !!!
Z całego serca polecam spektakl “ Amant na czerwonym dywanie ‘’.
Wojciech Oleksiewicz jest amantem do zakochania, mężczyzną do wszystkiego, poetą do podziwiania.
Jego strofy są kunsztowne, jego wdzięk niepowtarzalny, jego poczucie humoru wyrafinowane.
Obejrzyjcie autorski spektakl Wojtka.
Naprawdę warto !!! “


Maciej Wojtyszko
Dyrektor artystyczny Teatru Nowego
im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

25 kwietnia 2021

Koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Symchy Kellera


W przygotowaniu

Koncert Jan Emil Młynarski - UWAGA - zmiana terminu!

Czekamy na nowy termin!!!

  „DANSING, SALON, ULICA Z JANEM MŁYNARSKIM W PIOSENCE ”  

 Jan Emil Młynarski od lat wykonuje piosenki z kręgu tradycji dansingu, salonu i ulicy. Zaczęło się w rodzinnym domu gdzie z winylowych płyt rozbrzmiewały melodie Henryka Warsa, głos Ordonki i bandżola Grzesiuka. Potem powstał zespół Warszawskie Combo Taneczne i JazzBand Młynarski-Masecki. Teraz przyszedł czas na bardziej kameralną formę, bez dużego zespołu, gdzie piosenka czyli słowo i melodia, są na pierwszym miejscu. Podobnie jak we własnej autorskiej audycji na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, Młynarski prezentuje swoje najulubieńsze piosenki i suplementuje je anegdotą, historiami z życia autorów i kreśli historyczne tło. Jest polskie tango, walce i sztajerki. Jest elegancko, frywolnie i bardzo nostalgicznie. Połączenie głosu i fortepianu tworzy brzmienie, które było obecne w rodzinnym domu Jana Młynarskiego, w czasach jego dzieciństwa. Dziś Młynarski do niego wraca czerpiąc z tradycji polskiej piosenki, która ani trochę się nie zestarzała co solista udowadnia prezentowanym recitalem.  

Jan Emil Młynarski - śpiew, mandolina 

Czas trwania: 1:20 

Akompaniament: Piotr Zabrodzki 

Wybrani autorzy piosenek: Henryk Wars, Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Albert Harris, Andrzej Włast, Zygmunt Karasiński.

maj 2021 r.
Koncert grupy teatralnej Nota Bene

maj 2021 r.
Wystawa prac - Noewitraż Adam Perun


To już było

07 marca 2021

Z okazji Dnia Kobiet "Męskie Rozmowy" w wykonaniu grupy "Panowie Artyści"

"Panowie Artyści" to trio muzyczne, które gra, śpiewa i chętnie rozmawia z publicznością o tym co nas dotyczy, otacza i dotyka. „Męskie Rozmowy” to koncert dla wrażliwych mężczyzn i kobiet o mocnych nerwach, które będą miały okazję poznać męski punkt widzenia w piosenkach: „O Domu, „O Zakochaniu”, „O Kobietach, „O Mężczyznach”, „O Miłości”, ...
więcej

14 lutego 2021

Wieczór Walentynkowy w TEMPLUM z Grupą "Panowie Artyści" Piotr Rogósz, Paweł Stępnik i Michał Mroziński

Koncert pełen dowcipu, dobrej muzyki i ciepłej, pozytywnej atmosfery.
więcej

12 grudnia 2020 r.

Wydanie albumu ŁÓDŹ KOCHA JAZZ

W dnia 12 grudnia ukazał się wydany przez Impresariat TERRA ARS album fotograficzny ŁÓDŹ KOCHA JAZZ.
Album zawiera retrospektywne spojrzenie na pierwsze odsłony jazzu w Polsce, a następnie przekrojowe fotografie z koncertów polskich i zagranicznych gwiazd na łódzkich i warszawskich scenach jazzowych.
Fotografie Marii Tymińskiej uzupełniają sentencje zaczerpnięte z Muzeum Jazzu oraz Jazz Forum.

6-12 grudnia 2020 r.
Wystawa GWIAZDY JAZZU

06 grudnia 2020 r zaprezentowana została niecodzienna wystawa fotografii zatytułowana GWIAZDY JAZZU W OBIEKTYWIE MARII TYMIŃSKIEJ.

Na ścianach galerii znalazły się twarze i sylwetki polskich i zagranicznych gwiazd instrumentalistów oraz wokalistów goszczących na jazzowych scenach Łodzi i Warszawy.

Maria Tymińska uchwyciła je w swoich czarno-białych ...
więcej

5 grudnia 2020 r.
XIII Gala Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" wyróżniło niezawodnych i najaktywniejszych wolontariuszy 2020 roku. Dla nagrodzonych wystąpili artyści: Tatiasza Mietanow, dj Sewio i Samohin Band. Galę poprowadził Maciej Trojanowski.

To wyjątkowe wydarzenie transmitowane było online w mediach społecznościowych.
więcej

Dla melomanów

W czasie pandemii dla melomanów.Nagranie i zdjęcia realizowane w Naszym TEMPLUM.
...
więcej

Koncert KOCHAJMY

Rok 2020 rozpoczął się koncertem Grohman Orchestry zatytułowanym KOCHAJMY. Jest to nowy projekt zespołu kierowanego przez Tomasza Gołębiewskiego. Nieoczywisty zestaw ponadczasowych hitów polskiej estrady śpiewanych i nuconych przez kilka pokoleń, zawiera przeboje takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, perfect, Dżem, Lady Pank Hanka Ordonówna, ...
więcej

Sławomir Cichor & Apertus Quartet - 5 czerwca 2019r

Prawykonanie koncertu na trąbkę i kwartet smyczkowy Artura Banaszkiewicza- Seeking the Answer.  Utwory na trąbkę solo Sławomira Cichora oraz kwartetowe dzieła George Gershwina.

więcej

Wykład "Łódź niemiecka"

W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w dniu 6 września 2019r, w TEMPLUM odbył się wykład "Łódź niemiecka".O różnych formach udziału kultury niemieckiej w kształtowaniu łódzkiej tożsamości opowiedziała dr hab. Monika Kucner, Kierownik Zakładu Niemcoznawstwa Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego.

więcej
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas