0 607 337 837   /   napisz do nas

26 września 2021

Spotkanie Artystów sceny i obiektywu

Delfina Ambroziak
Wybitna artystka światowego formatu, obdarzona pięknym liryko-koloraturowym sopranem i wirtuozowską techniką. Profesor sztuk muzycznych Jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek XX wieku, której ogromny repertuar obejmuje utwory od Claudia Monteverdiego do Krzysztofa Pendereckiego. Solistka wielu scen operowych i estradowych świata, wieloletnia primadonna Teatru Wielkiego w Łodzi.
Delfina Ambroziak współpracowała z Akademią Muzyczną w Łodzi prowadząc klasę śpiewu solowego. Jej ogromne zaangażowanie oraz wszechstronne doświadczenie artystyczne stały się gwarancją sukcesów pedagogicznych i przynosiły spektakularne efekty. Dyplomantki Maestry to między innymi Janette Bożałek, Ewa Maciejewska, Anna Cymmerman, Małgorzata Kulińska, Patrycja Poluchowicz, Joanna Moskowicz, Aleksandra Okrasa i wiele innych doskonałych śpiewaczek.

Tadeusz Kopacki
Jeden z najbardziej znaczących i rozpoznawalnych śpiewaków operowych, primo uomo Teatru Wielkiego w Łodzi. Niezwykła muzykalność, świetna aparycja, nienaganna dykcja i głos obejmujący pełną skalę tenorową, to jego cechy charakterystyczne.
W swoim dorobku artystycznym posiada 38 pierwszoplanowych partii operowych i ponad 20 partii solistycznych z repertuaru kantatowo-oratoryjnego. Występował gościnnie na wszystkich scenach operowych w kraju oraz wielu krajach Europy.
Tadeusz Kopacki profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, był pedagogiem śpiewu solowego, prodziekanem i dziekanem tej Uczelni.

Jerzy Neugebauer
Artysta fotograf, wybitny portrecista i fotograf teatralny.
Po ukończeniu studiów podjął pracę w Filmie Polskim w Wytwórni Filmów Fabularnych przy ul. Łąkowej w Łodzi. Szczególne miejsce w twórczości Jerzego Neugebauera zajmuje fotografia teatralna. Współpracował z łódzkimi teatrami, dokumentując spektakle w Wielkim, Nowym, Jaracza i Powszechnym.
Był uczestnikiem wielu krajowych i międzynarodowych wystaw fotograficznych.
Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP. W 1956 roku został przyjęty do Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii.

templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas