0 607 337 837   /   napisz do nas

13 czerwca 2021 godz. 18.00

Koncert urodzinowy Symchy Kellera

W ramach promowania wielokulturowości Łodzi, koncert został zorganizowany przez Fundację Ars-Humanum, pod patronatem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

SYMCHA KRZYSZTOF KELLER
polski chazan i działacz społeczności żydowskiej. Naukę prowadzenia modlitw pobierał początkowo u głównego kantora łódzkiej synagogi Izaaka Froimowskiego. W latach 1988–1992 studiował w szkołach religijnych w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Asystował żonie Małgorzacie, akompaniującej na fortepianie podczas tras koncertowych rabinowi Shlomo Carlebachowi w Polsce i Nowym Jorku.  
Symcha Keller w prowadzeniu modlitw opiera się na tradycyjnej, mistycznej oprawie muzycznej. Duży nacisk kładzie na muzykę chasydzką, anonimowych kompozytorów z małych miasteczek, które były centrami chasydyzmu w XVIII i XIX wieku. Rzadko koncertuje publicznie, z wyjątkiem uroczystości o charakterze religijnym. Prowadził modlitwy m.in. w czasie pielgrzymek papieża Jana Pawła II i Benedykta XVI do Polski, w czasie obchodów 60. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim i 60. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Nagrał trzy płyty głównie z muzyką chasydzką i synagogalną: "Chidusz", „Szabat” "Bramy".    ...
więcej

13 czerwca 2021 godz. 18.00

Wernisaż i spotkanie z Autorem wystawy fotografii "Żeby nie przeminęło z wiatrem! Chwile zatrzymane obiektywem Jerzego Neugebauera."

JERZY NEUGEBAUER
polski artysta fotograf, wybitny portrecista i fotograf teatralny. Związany z łódzkim środowiskiem fotograficznym - mieszka i tworzy w Łodzi. Uhonorowany tytułem Artiste FIAP (Fédération Internationale de I'Art Photographique - Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej jest jedyną organizacją fotograficzną uznawaną i reprezentowaną przez UNESCO) i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2019). Członek rzeczywisty Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego Wielkiej Brytanii (Royal Photographic Society).

Szczególne miejsce w twórczości Jerzego Neugebauera zajmuje fotografia teatralna (dokumentacja spektakli teatralnych, portrety aktorów, fotografia za kulisami). Od 1956 roku był stałym współpracownikiem - fotografem - łódzkich teatrów - Teatru Nowego, Teatru im. Stefana Jaracza, Teatru Powszechnego, Teatru Wielkiego. W samym tylko Nowym wykonał zdjęcia do ponad 50 premier. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych: krajowych i międzynarodowych. Brał aktywny udział w Międzynarodowych Salonach Fotograficznych, organizowanych m.in. pod patronatem FIAP. Zdobył wiele akceptacji, medali, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych....
więcej

3 czerwca 2021 r. godz. 20.00

Koncert online z Sali koncertowo-konferencyjnej TEMPLUM "Bajkowo Nastrojeni - najpiękniejsze melodie Disneya"

"Nastrojeni" zagrają dla Was melodie z "Króla Lwa", "Pocahontas", "Krainy Lodu" i nie tylko.
W składzie Zespołu:
  • Magda Troszczyńska - skrzypce
  • Patrycja Łuczak - altówka
  • Miłosz Mirowski - wiolonczela
  • Justyna Góralczyk - obój
  • Jakub Czech - fortepian
  • Adam Kimaczyński - perkusja
Kierownik muzyczny - Jakub Czech
Kierownik produkcji - Magda Troszczyńska
Nagłośnienie, transmisja - Mikołaj Troszczyński • DOT Records
Oświetlenie, sprzęt, operator - Damian Popławski • Sparkle Events
Przestrzeń - TEMPLUM Łódź
Partner - MOKSiR Jastarnia

https://youtu.be/scvFrEAuE0k

28 maja 2021 r. godz.18.00

Akademia Muzyczna w Templum

Program koncertu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi
Ludwig van Beethoven – Trio for clarinets cz.IV Finale Jiri Pauer – Divertimento na trzy klarnety Henryk Jabłoński – Trzy miniatury na trzy klarnety
Mezzo TrioDiana Śliwińska - klarnet Wiktoria Jancz   - klarnet Mateusz Żak       - klarnet 
Friedrich Kuhlau – Trio h-moll op.90 cz. I Allegro non tanto
Trio fletowe:Aleksandra Gaik - fletZofia Dutkiewicz - fletWeronika Olender - flet
Einojuhani Rautavaara – Serenades of the Unicorn
I. A Nervous Promenade and Dance (with his own reflection)
II. Serenading a Pair of Giggly Nymphs (Drunk of night)
III. Serenading the Beauty Unobtainable (Too far in time)
IV. Having a Grand Time (With some Scythian Centaurs)

Kalina Polańska - gitara
Szymon Laks:  Kwintet fortepianowy ( na tematy polskich motywów ludowych) 
Gabriel Madej          - fortepianJulia Kafar                 - I skrzypce Weronika Robak     - II skrzypceJulia Heinzel             - altówkaMateusz Kabziński - wiolonczela      
https://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2021/155955-akademia-muzyczna-w-templum...
więcej

Piszą o nas!

Zapraszamy na strony Magazynu "jazz forum" Nr 3/2021 str.8

07 marca 2021

Z okazji Dnia Kobiet "Męskie Rozmowy" w wykonaniu grupy "Panowie Artyści"

"Panowie Artyści" to trio muzyczne, które gra, śpiewa i chętnie rozmawia z publicznością o tym co nas dotyczy, otacza i dotyka. „Męskie Rozmowy” to koncert dla wrażliwych mężczyzn i kobiet o mocnych nerwach, które będą miały okazję poznać męski punkt widzenia w piosenkach: „O Domu, „O Zakochaniu”, „O Kobietach, „O Mężczyznach”, „O Miłości”, „O Dzieciach”, „O Sumieniu”, „O Małżeństwie”, „O Czasie” i „O Podróży”. W 10 piosenkach „Panowie Artyści” opowiedzą o męskim losie, który czasami wymaga uwagi i zrozumienia. No bo kto się za nami wstawi jak nie my sami.

Jak mówią słowa piosenki „ O Mężczynach” – „pojąć jak działa mężczyzna, to wbrew pozorom łatwizna i nie potrzebne tu długie gadanie: spokój, wygoda, przetrwanie”.

Panowie Artyści to:
Piotr Rogósz - autor, gitara, śpiew i wprowadzanie publiczności w zakłopotaniePaweł Stępnik - kierownik muzyczny, gitara, nieskoordynowane męskie zaśpiewy, monologi wymuszające uwagęMichał Mroziński - akordeon, produkcja dźwięków nieoczywistych, podśpiewywacz, ofiara uprzejmych żartów kolegów z zespołu...
więcej

14 lutego 2021

Wieczór Walentynkowy w TEMPLUM z Grupą "Panowie Artyści" Piotr Rogósz, Paweł Stępnik i Michał Mroziński

Koncert pełen dowcipu, dobrej muzyki i ciepłej, pozytywnej atmosfery.
więcej

12 grudnia 2020 r.

Wydanie albumu ŁÓDŹ KOCHA JAZZ

W dnia 12 grudnia ukazał się wydany przez Impresariat TERRA ARS album fotograficzny ŁÓDŹ KOCHA JAZZ.
Album zawiera retrospektywne spojrzenie na pierwsze odsłony jazzu w Polsce, a następnie przekrojowe fotografie z koncertów polskich i zagranicznych gwiazd na łódzkich i warszawskich scenach jazzowych.
Fotografie Marii Tymińskiej uzupełniają sentencje zaczerpnięte z Muzeum Jazzu oraz Jazz Forum.

6-12 grudnia 2020 r.
Wystawa GWIAZDY JAZZU

06 grudnia 2020 r zaprezentowana została niecodzienna wystawa fotografii zatytułowana GWIAZDY JAZZU W OBIEKTYWIE MARII TYMIŃSKIEJ.

Na ścianach galerii znalazły się twarze i sylwetki polskich i zagranicznych gwiazd instrumentalistów oraz wokalistów goszczących na jazzowych scenach Łodzi i Warszawy.

Maria Tymińska uchwyciła je w swoich czarno-białych ...
więcej

5 grudnia 2020 r.
XIII Gala Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu "Centerko" wyróżniło niezawodnych i najaktywniejszych wolontariuszy 2020 roku. Dla nagrodzonych wystąpili artyści: Tatiasza Mietanow, dj Sewio i Samohin Band. Galę poprowadził Maciej Trojanowski.

To wyjątkowe wydarzenie transmitowane było online w mediach społecznościowych.
więcej

Dla melomanów

W czasie pandemii dla melomanów.Nagranie i zdjęcia realizowane w Naszym TEMPLUM.
...
więcej

Koncert KOCHAJMY

Rok 2020 rozpoczął się koncertem Grohman Orchestry zatytułowanym KOCHAJMY. Jest to nowy projekt zespołu kierowanego przez Tomasza Gołębiewskiego. Nieoczywisty zestaw ponadczasowych hitów polskiej estrady śpiewanych i nuconych przez kilka pokoleń, zawiera przeboje takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, perfect, Dżem, Lady Pank Hanka Ordonówna, ...
więcej

Sławomir Cichor & Apertus Quartet - 5 czerwca 2019r

Prawykonanie koncertu na trąbkę i kwartet smyczkowy Artura Banaszkiewicza- Seeking the Answer.  Utwory na trąbkę solo Sławomira Cichora oraz kwartetowe dzieła George Gershwina.

więcej

Wykład "Łódź niemiecka"

W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, w dniu 6 września 2019r, w TEMPLUM odbył się wykład "Łódź niemiecka".O różnych formach udziału kultury niemieckiej w kształtowaniu łódzkiej tożsamości opowiedziała dr hab. Monika Kucner, Kierownik Zakładu Niemcoznawstwa Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Łódzkiego.

więcej

Koncert Aleksandry Wiwały i Emili Klimczak

  
więcej

Koncert charytatywny " Gramy dla Kasi" - 30 maja 2019

Wystąpili Dariusz Stachura i Przyjaciele z Orkiestrą Salonową pod dyrekcją Zuzanny Niedziałek oraz Zespół Samokhin Band. 
więcej

Wernisaż Krystyny Raczkiewicz

Uroczyste otwarcie TEMPLUM

Nagranie do magazynu kulturalnego Magdy Olczyk - TVP3

Spotkanie Międzynarodowego Forum Kobiet Oddział Łódź

templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas