0 607 337 837   /   napisz do nas

Koncert Jan Emil Młynarski - UWAGA - zmiana terminu!

 To już kolejny koncert, który musimy odwołać. To miały być wyjątkowe Mikołajki 06.12.2020 w TEMPLUM. Niestety nadal czekamy na lepsze czasy. Tak nam smutno i źle. Na pocieszenie mamy obietnicę Pana Jana Emila Młynarskiego, że w styczniu ustalimy nowy termin koncertu. Czekamy!!!

  „DANSING, SALON, ULICA Z JANEM MŁYNARSKIM W PIOSENCE ”  

 Jan Emil Młynarski od lat wykonuje piosenki z kręgu tradycji dansingu, salonu i ulicy. Zaczęło się w rodzinnym domu gdzie z winylowych płyt rozbrzmiewały melodie Henryka Warsa, głos Ordonki i bandżola Grzesiuka. Potem powstał zespół Warszawskie Combo Taneczne i JazzBand Młynarski-Masecki. Teraz przyszedł czas na bardziej kameralną formę, bez dużego zespołu, gdzie piosenka czyli słowo i melodia, są na pierwszym miejscu. Podobnie jak we własnej autorskiej audycji na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, Młynarski prezentuje swoje najulubieńsze piosenki i suplementuje je anegdotą, historiami z życia autorów i kreśli historyczne tło. Jest polskie tango, walce i sztajerki. Jest elegancko, frywolnie i bardzo nostalgicznie. Połączenie głosu i fortepianu tworzy brzmienie, które było obecne w rodzinnym domu Jana Młynarskiego, w czasach jego dzieciństwa. Dziś Młynarski do niego wraca czerpiąc z tradycji polskiej piosenki, która ani trochę się nie zestarzała co solista udowadnia prezentowanym recitalem.  

Jan Emil Młynarski - śpiew, mandolina 

Czas trwania: 1:20 

Akompaniament: Piotr Zabrodzki 

Wybrani autorzy piosenek: Henryk Wars, Jerzy Petersburski, Marian Hemar, Albert Harris, Andrzej Włast, Zygmunt Karasiński.
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas