0 607 337 837   /   napisz do nas

Leokadia Bartoszko

Jest profesorem akademickim. Poza pracą dydaktyczną czynnie uczestniczy w życiu artystycznym. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików, gdzie drugą kadencję pełni funkcję prezesa Okręgu Łódzkiego.

Po studiach w łódzkiej PWSSP w pracowni malarstwa, które ukończyła z wyróżnieniem, uzyskała doktorat z fotografii w ASP w Krakowie, a następnie obroniła habilitację z fotografii i przeźroczy barwnych w ASP w Łodzi.

Zajmuje się malarstwem, fotografią i grafiką projektową. Artystka odwołuje się w swojej twórczości do istotnych problemów, w tym tropów pamięci i śladu. Sednem fotografii łódzkiej artystki nie jest sam zarejestrowany przedmiot oglądu. Raczej to, co ewokuje, a więc czas.

Jest Autorką ponad trzydziestu wystaw indywidualnych, m.in. w ART Institute of Philadelphia w USA, Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Galerii 102 w Warszawie oraz w miejskich galeriach sztuki w Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Częstochowie, Sieradzu, Lesznie, Słupsku, Kaliszu. Jest także uczestniczką ekspozycji zbiorowych na terenie kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Włochy, Litwa, Kuba, Meksyk, Czechy, Węgry, Słowacja, Rosja, Bułgaria, Syria).

Za twórczość artystyczną została uhonorowana m.in: Nagrodą Rektora ASP w Łodzi (1982,1991, 2000) oraz wyróżnieniami w konkursach malarskich i fotograficznych.
W 2014 r. otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", uhonorowana przez American Biographical Institute nagrodą uznaniową "Kobieta Roku 1999".

Więcej: http://www.bartoszko.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Leokadia_Bartoszko
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas