0 607 337 837   /   napisz do nas

Emilia Klimczak

Śpiewaczka, wokalistka musicalowa, konferansjer, pedagog.
Solistka Teatru Muzycznego w Łodzi.
Współpracuje m.in. z "Broadway w Polsce", Teatrem Rampa w Warszawie, RZAWP w Warszawie, zespołem Leopolda Kozłowskiego - Ostatniego Klezmera Galicji.
Zagrała m.in.: Cosette w „Nędznikach” Claude'a-Michela Schönberga, Adelę w operetce „Zemsta nietoperza” J. Straussa, Marię Magdalenę z „Jesus Christ Superstar” A.L.Webbera, Eileen w musicalu „Wonderful Town” L. Bernsteina, Wandę w operetce „Wielka księżna Gerolstein” J.Offenbacha, Fanny Mill w operze „La cambiale di matrimonio” G. Rossiniego, Elizę Doolittle w musicalu „My Fair Lady” F. Loewe, Esmeraldę w musicalu „Zorro” J. Bończyka, Maurice w musicalu "Madagaskar", Walentynę w „Wesołej wdówce” F. Lehara, Cibolettę w „Nocy w Wenecji” J. Straussa, Mi w „Krainie uśmiechu” F. Lehara, Kopciuszka w „Kopciuszku” St. Gerstenkorna, Veronicę w „Być jak Callas” wg pomysłu T. Koniny, Młodą Bubulinę w „Zorbie” J. Kandera, Chawę i Hodel w musicalu „Skrzypek na dachu” J. Bocka, Ewę i Anioła w „Pastorałce” L. Schillera.

Brała udział w wielu festiwalach muzycznych m.in. Wędrownym Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski", Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy.
Ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Beaty Zawadzkiej - Kłos. Brała czynny udział w mistrzowskich kursach wokalnych polskich i zagranicznych pedagogów, m.in. prof. Mireille Alcantara, prof. Ingrid Kremling, prof. Ryszarda Karczykowskiego, prof. Piotra Łykowskiego, prof. Teresy Żylis – Gara, prof. Joanny Kozłowskiej, prof. Claudii Visca.
W IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej (2010 r.) organizowanego przez fundację Czardasz i Operę Krakowską otrzymała Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury Wiesława Ochmana.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej. Ukończyła Studium Pedagogiczne w Akademii Muzycznej w Łodzi. Zajmowała się opieką wokalną i muzyczną w spektaklach Teatru Nieobliczanego Politechniki Łódzkiej, prowadziła zajęcia wokalno - aktorskie Akademii Musicalowej w Egurrola Dance Studio, a także warsztaty z m.in. chórami Politechniki Łódzkiej, Iuvenales Cantores Lodzienses, z zespołem Teatralny Squat (Teatr Szwalnia). Od 2018 roku prowadzi cykliczne zajęcia wokalne („Totalna Bemolka!”, „Ale kanał! wokalny”) oraz warsztaty wokalne i wokalno - aktorskie w ramach O-Twórz Teatr w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz indywidualne warsztaty z emisji głosu.
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas