0 607 337 837   /   napisz do nas

13 stycznia 2022 godz. 18:00

Koncert Kolęd - Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pod dyrekcją Anny Domańskiej

Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich. Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest ceniona i znana w środowisku dyrygentka, profesor sztuki Anna Domańska, kierownik Zakładu Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prezesem chóru jest mgr Katarzyna Starosta, asystentem dyrygenta jest mgr Justyna Przytulska, a asystentem akompaniatorem mgr Jakub Czech. Repertuar chóru jest zróżnicowany – od polskiej muzyki ludowej, gospel, sakralnej po – wreszcie – muzykę rozrywkową.

Członkami zespołu są studenci Uniwersytetu Medycznego oraz jego absolwenci – pracujący już zawodowo jako lekarze, farmaceuci czy ratownicy medyczni. Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi uświetnia wszelkie uroczystości związane z Uczelnią – ceremonie wręczania dyplomów Absolwentom, konferencje naukowe, a także uroczystości wręczania Doktoratów Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ponadto Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prowadzi szeroką działalność koncertową zarówno w Łodzi jak i w całej Polsce.

Ludzie tworzący zespół, są – dzięki tak częstym spotkaniom – nie tylko kolegami z chóru, ale grupą naprawdę zgranych przyjaciół. Więź między nimi zacieśniana jest dzięki wyjazdom warsztatowo-integracyjnym a także wyjazdom na konkursy i festiwale w Polsce i za granicą.
Dzięki intensywnej pracy, chór ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, do ostatnich z nich należą: Złoty Dyplom w kategorii Musica Sacra, Złoty Dyplom w kategorii Muzyka Współczesna oraz Nagroda Specjalna Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach zdobyte podczas 55. Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w grudniu 2020 r. 
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas