0 607 337 837   /   napisz do nas

07 grudnia 2021

Wieczór poetycko - muzyczny

Promocję oryginalnego, bo niemającego odpowiedników tomiku poetyckiego pt. O muzyce lub... z muzyką w tle. Wiersze poetów łódzkich (wydawca: KAMENA).

Wiadomo, że poezja i muzyka wykazują podobieństwa strukturalne i wyrazowe, które były mocno akcentowane w romantycznej koncepcji korespondencji sztuk. W anonsowanej antologii, nacechowanej swobodnym przeplataniem się wątków treściowych, nastrojów, stylistyk oraz gatunków (od liryki po satyrę) zaprezentowane zostały powstałe ostatnio wiersze, ale też limeryki i fraszki, czterdzieściorga pięciorga autorów na ogół ściśle związanych z takimi łódzkimi grupami literackimi, jak Akant, Centauro, Klin, Motyl i prawie wyłącznie w Łodzi mieszkających. W wierszach pojawia się tu mniej lub bardziej wyraziste nawiązywanie do sztuki dźwięku poprzez przywoływanie dzieł, muzyków, instrumentów, ale i - w sposób oczywisty z muzyką związanego - tańca.

Elementy muzyczne, jeśli nie zostały umieszczone na planie pierwszym, dopełniają kontekst psychologiczny, przyrodniczy, czy erotyczny, służą też, naturalnie, kreowaniu metaforyki.

Redaktorem tomiku jest dziennikarz Janusz Janyst, którego limeryki i fraszki również zostały uwzględnione w spisie treści. On zarazem poprowadzi promocję połączoną z prezentacją poetyckich tekstów a także koncertem (m.in. wykonywać będzie lirykę wokalną tenor Jan Dominikowski).

W trakcie promocji tomik O muzyce lub... z muzyką w tle. Wiersze poetów łódzkich będzie można nabyć po promocyjnej cenie.
templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum templum

91-042 Łódź, ul. Sierakowskiego 3
tel: +48 607 337 837
templum@templum.com.pl
Pytania o organizację imprez ? A może inne ? Napisz do nas